Projekt: Jet LineKlient: Fundacja na Rzecz Zwierząt „Przytul Psa”Lokalizacja: Warszawa i miejscowości podwarszawskie

Wszystkie projekty Jet Line

Fundacja na Rzecz Zwierząt „Przytul Psa” z Zalesia Górnegodziała od 2009 roku. Każdego roku pomaga ponad setce potrzebujących zwierzaków, przede wszystkim psom i kotom. Fundacja działa charytatywnie, gromadzi ludzi dobrowolnie chcących i potrafiących zająć się chorymi lub porzuconymi zwierzętami. Od kilku lat Fundacja prowadzi zbiórkę 1%. Od 2016 roku współpracujemy z Fundacją, realizując na jej rzecz kampanię na wielkoformatowych billboardach w sieci Motorway 12×4 m.

  • Kwota zebrana w 2016 roku: 292.184,05 zł
  • Kwota zebrana w 2015 roku: 193.008,93 zł
  • Kwota zebrana w 2014 roku: 130.575, 36 zł

1 – 30 kwietnia 2016 r.


Zebranie pieniędzy z 1% podatku.


Fundacja oczekiwała udzielenia maksymalnego rabatu na billboardy lub inne formy reklamy, Agnieszka Ciborowska, prezes fundacji, otwarcie powiedziała, że budżet w maksymalnej wielkości przeznaczają na działania statutowe. Pieniądze na kampanie promocyjne – mimo pełnej wiedzy, że działania marketingowe są potrzebne, są bardzo ograniczone.


Zaproponowaliśmy Fundacji „Przytul Psa” wsparcie w postaci nieodpłatnego wykorzystania powierzchni reklamowej. Poprosiliśmy o pokrycie kosztów produkcji plakatów oraz montażu. Przedstawiliśmy do wyboru lokalizacje w aglomeracji warszawskiej. Biorąc pod uwagę specyfikę kampanii, zaproponowaliśmy lokalizacje przy obwodnicy oraz w miejscowościach podwarszawskich (Janki, Marki) tak, aby przekaz trafił do osób mających własne domy, co często oznacza też właścicieli zwierząt, więc odpowiedniej grupy odbiorców.Fundacja wybrała trzy nośniki Motorway 12×4 m: w Alejach Jerozolimskich, przy ulicy Górczewskiej oraz w Markach.


Przygotowanie projektu graficznego plakatu należało do Fundacji „Przytul Psa”. Bohaterką plakatu została Kola, jedna z suczek, podopiecznych fundacji. Projekt wymagał niewielkich korekt tak, aby był maksymalnie czytelny i dzięki temu sprawdził się w outdoorze. Zasugerowaliśmy ograniczenie elementów do trzech kluczowych: zdjęcia psa, nazwy fundacji i symbolu 1%. Usunęliśmy cudzysłów z nazwy fundacji, adres mailowy oraz mnogość elementów w tle zdjęcia. Plakat zdecydowanie zyskał na czytelności.


Agnieszka Ciborowska, prezes zarządu Fundacji „Przytul Psa”:

Bardzo cieszymy się z tych efektów i z naszej decyzji o realizacji kampanii na billboardach. Oczywiście, mieliśmy obawy związane z tym, że zainwestowane w kampanię pieniądze nie zwrócą się, lub zwrócą w niewielkim zakresie. Na szczęście tak się nie stało –kampanię możemy uznać za bardzo udaną.

Uważamy, że dzięki naszej obecności na billboardach, szczególnie w połączeniu z innymi narzędziami komunikacji, mam na myśli głównie działania internetowe, możemy na stałe zagościć w świadomości naszych darczyńców.

Po raz pierwszy skorzystaliśmy z reklamy na billboardach w 2015 roku. Były to trzy standardowe (12 m2) nośniki w różnych częściach Warszawy. Już w ubiegłym roku zanotowaliśmy duży wzrost wpływów z 1%, postanowiliśmy rozwinąć tę część naszej kampanii w obecnym roku. Łącznie zamówiliśmy 5 małych bilbordów i 3 wielkoformatowe – oczywiście nie byłoby to możliwe, gdybyśmy nie otrzymali możliwości zareklamowania naszej organizacji po kosztach.

Fundacja na Rzecz Zwierząt „Przytul Psa” / ul. Parkowa 5k, Ustanów, Zalesie Górne / przytulpsa.pl