Projekt: Business ConsultingKlient: Fundacja „Trzeźwość”,Lokalizacja: zasięg ogólnopolski

Wszystkie projekty Business Consulting

Kampania „Prowadzę – jestem trzeźwy” to społeczno-edukacyjna akcja współtworzona i realizowana przez Business Consulting Sp. z o.o. od 1999 roku, która ma na celu promowanie trzeźwej i odpowiedzialnej postawy kierowców. Wyróżnia ją pozytywny wydźwięk przekazywanych komunikatów i duży odzew społeczny. Zachęca do trzeźwego myślenia i odpowiedzialności nie tylko kierowców, ale też osoby, których przyjaciel, znajomy, członek rodziny zasiada za kierownicą pod wpływem alkoholu.Pomysł zrodził się z przekonania, że biznes powinien służyć społeczeństwu, a przy tym być etyczny i odpowiedzialny. Kampania od początku miała charakter społeczny oparty na zasadach non-profit.


1999 – dzisiaj


Przez pierwsze lata kampania obejmowała swoim zasięgiem obszar Polski południowej, a od 2006 roku ma charakter ogólnopolski. Rokrocznie wprowadzany jest nowy plakat i motyw przewodni, które prezentowane są we wszystkich mediach, z akcentem na nośniki reklamy zewnętrznej. Największy zasięg kampania miała w latach 2009-2011, kiedy łącznie prezentowana była w postaci wydruków wielkoformatowych na 764 autobusach, 101 tramwajach, 1648 billboardach, a w postaci naklejek – na 129.500 pojazdach. Rozdano 94.000 breloków z hasłem „Prowadzę – jestem trzeźwy”. Do akcji w tych latach przystąpiło 75 urzędów miast i gmin, 24 firmy i instytucje, 18 przewoźników a także media. Kampania prezentowana była w telewizjach TVP i TVN, które udostępniły swój czas antenowy na emisję spotów. Organizatorzy otrzymali tysiące maili z osobistymi historiami kierowców lub członków ich rodzin i z prośbą o breloczek.


Grupę docelową kampanii stanowili kierowcy, więc jako lider na rynku reklamy na autobusach i tramwajach, te właśnie nośniki wykorzystywaliśmy najchętniej. Organizatorami kampanii od 1999 roku byli wspólnie Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Katowickiej i firma Business Consulting Sp. z o.o. W 2014 roku utworzyli oni Fundację „Trzeźwość”, która przejęła prowadzenie kampanii.