W zeszłym tygodniu pojawiła się na ulicach nowa kampania z hasłami:

Jeszcze wiele zdziałamy OUT OF HOME
Jaśniej świeci słońce OUT OF HOME
Miło cię zobaczyć OUT OF HOME

Skrót OOH (Out Of Home) nabrał dosłownego znaczenia i stał się nam bliższy niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego też Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrzej i podmioty do niej należące oraz jej medialna część czyli platforma OOHlife.org rozpoczęły kampanię na ulicach i nośnikach cyfrowych także w centrach handlowych.

Wracamy do życia poza domem czyli “out of home”. Wychodzimy z domu. Ruch na ulicach i korki jak zwykle. Centra handlowe otwarte, powoli otwierać będą się restauracje i pozostałe usługi.

OOH to nie tylko media reklamy zewnętrznej i mobilnej oraz w galeriach handlowych i innych wnętrzach dostępnych publicznie.

Branża potrzebuje kampanii sprzedażowej, by o sobie przypomnieć, ale też by przypomnieć, że prawdziwe życie toczy się właśnie na zewnątrz naszych domów i jedynym oknem na świat nie może pozostać ekran komputera.

Dlatego zdecydowano o powrocie do korzeni i prostocie przekazu. Najsilniejszym i najbardziej widocznym elementem projektu graficznego są oczy i napis OUT OF HOME, który w aktualnym pandemicznym czasie nabrał bardzo konkretnego i dosłownego znaczenia. Dotąd oznaczał głównie kategorię branży reklamowej, oczywiście poza swym bardzo pierwotnym znaczeniem.

Kampania wykorzystuje trzy projekty graficzne z oczami różnych osób: młodej dziewczyny, dorosłego mężczyzny oraz osoby w średnim wieku, by w ten sposób określić różnorodność społeczeństwa, krótko mówiąc, nas wszystkich. Projekt graficzny wykonał Wojciech Suchy, a pomysł kampanii jest wspólnym dziełem przedstawicieli firm zaangażowanych w platformę OOHlife.org.

Kampania jest również pretekstem do zaprezentowania logo nowej strony internetowej oraz jej identyfikacji graficznej wiodącego koloru: wyrazistego niebieskiego, jak również fontu. Całość zaprojektowała Anna Światłowska.

Na nośnikach zobaczymy trzy różne hasła podkreślające pozytywne strony tego, co dzieje się OUT OF HOME, przestrzeni, w której po prostu przyjemnie spędza się czas, ale też realizuje swoje plany i pasje. Ta przestrzeń cały czas jest i na nas czeka, a my coraz więcej wychodzimy i potrzebujemy zaprezentowania swoich potrzeb i opinii, w aspekcie bardzo prywatnym, ale też w sensie komercyjnym.
Życie toczy się dalej i wierzymy, że pomimo tego, jak dotknęła nas pandemia patrzymy w przyszłość z nadzieją.

Kampania potrwa 2 tygodnie z ewentualnym przedłużeniem, o ile pozwoli na to dostępność nośników. W tej chwili opiera się na znaczącym zaangażowaniu 4 firm.

AMS:
1000 cityligtów
nośniki digitalowe

BUSINESS CONSULTING:
50 lokalizacji citylight w GOP
15 lokalizacji citylight w Krakowie.
• fullback na autobusach w ilości zależnej od dostępności medium w danym czasie

JET LINE:
• spot 10 sek w pętli 60 sek na sieci MORE 300 ekranów w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu
• spot 15 sek w pętli 2,5 min na 7 ekranach LED w Warszawie
• dwie powierzchnie 12×4 m w Warszawie
WAREXPO:
30 powierzchni na słupach podświetlanych w Warszawie
10 sek na ok 1,2 tys ekranów w Tramwajach Warszawskich,
10 sek na 11 ekranach smart citylight w Warszawie

Kampania została przede wszystkim zaprojektowana na nośniki zewnętrzne OOH i DOOH z odesłaniem na stronę internetową OOHlife.org oraz będzie komunikowana do branży reklamowej i marketingowej na Linkedin.

Rozpoczyna się na nośnikach czterech firm: AMS, Jetline, Business Consulting i Warexpo jednocześnie z załączonym zaproszeniem do włączenia skierowanym do innych firm OOH i udostępnieniem im layoutów kampanii do wykorzystania.

Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej OOH wraz z firmami OOH uruchamiła nową stronę internetową o adresie OOHlife.org. Będzie to miejsce wymiany informacji i edukacji dla wszelkich działań w przestrzeni zewnętrznej o mniej sformalizowanym statusie niż sama organizacja.

kontakt:

OOHlife.org
Communication Manager
Katarzyna Ratajczyk
+48 510 205 042
katarata@katarata.com

Print Friendly, PDF & Email