“Mamo, mogę na podwórko?!” – przypomina się to zdanie, gdy widzimy badania lub rozmawiamy ze znajomymi: mamy dość pracy online, spotkań towarzyskich online, a także kontaktu z rodziną online.
Na dodatek pogoda sprzyja i wszyscy chcemy już wyjść na zewnątrz, co podkreślaliśmy też naszą kampanią Out Of Home, którą postanowiliśmy właśnie zakończyć po półtoramiesięcznym okresie ekspozycji na mediach OOH w dużych miastach.

Jesteśmy już na zewnątrz, duża część z nas zaczęła bywać w biurze, a także spotykać się w restauracjach.

Po czasie patrzenia w ekran chcemy być już “wolni”, po prostu iść przed siebie, korzystać z atrakcji miasta lub nacieszyć się naturą.

Jednocześnie wstrząsające i bardzo ciekawe dane przy okazji różnych wystąpień na World Out of Home Organization European Forum i IAB Polska Forum zaprezentowali reprezentantki i reprezentanci Mindshare Poland i JCDecaux UK.

– Globalnie 73 proc. badanych uważa że spędzamy za dużo czasu przed ekranami.

– W Polsce ponad 70 proc. (!) odczuwa smutek czy złość w związku z oglądanymi online treściami, ponad 60 proc. rozdrażnienie czy nerwowość. Mniej więcej tyle samo respondentów widzi negatywny wpływ na swoje zdrowie…

– Dlatego 63 proc. ogranicza czas spędzany przed ekranami.

A globalnie prawie 60 proc. z nas chce spędzać jak najwięcej czasu poza domem.

Spójrzmy na to od strony przyszłości branży. Już jest lepiej a nawet wyniki pierwszego kwartału zbliżyły się do tych sprzed pandemii, jednak wiele zmieniło się w podejściu odbiorcy. W takim razie nowe wyzwania pojawiły się przed OOH, jako medium które jest na zewnątrz, towarzyszy nam w drodze do pracy i na zakupach.

Marketerzy nieco odsuwają nasze medium, jako jedynie dopełniające, z drugiej strony obserwacja rynków zagranicznych pokazuje, że wiele się dzieje w naszej branży na różnych polach: zarówno technologii, jak i kreacji. Obie rzeczy są niezmiernie ważne, by poprawiać wizerunek branży właśnie teraz, gdy konsument zamierza więcej czasu spędzać „out of home” czyli tam, gdzie my jesteśmy cały czas.

OOHlife

Print Friendly, PDF & Email