AMS opublikował aktualizację cennika i polityki handlowej na 2024 rok. Uwzględnił w nim skutki wprowadzania uchwał krajobrazowych i wprowadził tzw. indeks aglomeracyjny dla czterech aglomeracji. To odpowiedź na zmiany struktury podażowej w największych polskich miastach.

W ostatnim czasie istotnym czynnikiem wpływającym na rynek reklamy OOH były skutki wprowadzania tzw. uchwał krajobrazowych, które zmieniły strukturę podażową w największych polskich miastach. Na podstawie ustawy z 2015 r. samorządy w drodze prawa miejscowego mogą ustalać zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane. Pierwszym z dużych miast, w których takie prawo weszło w życie, był Gdańsk, a kolejnymi – Kraków i Poznań. W związku z tym AMS wprowadził korektę cen o tzw. „indeks aglomeracyjny”. Jest to mnożnik ceny dla nośników w czterech aglomeracjach: warszawskiej, poznańskiej, krakowskiej i trójmiejskiej. Indeks aglomeracyjny wynosi 1,2 i dotyczy cennika klasycznej reklamy OOH.

– Kolejny rok z rzędu proponujemy naszym klientom coraz nowocześniejszą ofertę, opartą niezmiennie o filary transformacji cyfrowej, zaawansowanego wykorzystania danych oraz odpowiedzialności społecznej i troski o otoczenie, w szczególności o zasoby naturalne. Jednocześnie, podobnie jak większość podmiotów rynkowych, zmagamy się z szeregiem czynników zewnętrznych, które wpływają na ceny naszych produktów. W ostatnim czasie istotnym czynnikiem wpływającym na rynek reklamy OOH były skutki wprowadzania uchwał krajobrazowych – mówi Małgorzata Augustyniak, wiceprezes zarządu AMS.

Dodatkowo, na wszystkich cyfrowych nośnikach outdoorowych i indoorowych spółka wprowadziła możliwość emisji materiałów reklamowych o różnych długościach.
W 2023 r. firma postawiła na rozwój formatów digitalowych oraz nowe rozwiązania, które jeszcze bardziej zwiększają elastyczność oferty: możliwość wykorzystania tzw. triggerów zmiany layoutu, Affinity Index czy dalsze wykorzystanie retargetingu. Wprowadzone rok wcześniej rozliczenie CPM DOOH objęło wszystkie cyfrowe nośniki outdoorowe i indoorowe. Spółka znacząco rozwinęła system cyfrowej reklamy w galeriach handlowych, potwierdzając tym samym swoją pozycję niekwestionowanego lidera tego segmentu rynku Digital OOH. W ofercie AMS znajduje się 79 galerii handlowych, zlokalizowanych w 22 aglomeracjach i miastach, zamieszkanych przez 50% populacji Polski. AMS, jako pierwsza firma w polskiej branży OOH, ogłosił strategię środowiskową na lata 2023-2027, a EKO wiaty przystankowe otrzymały Certyfikat Carbon Footprint Approved.

Zaktualizowany cennik oraz polityka handlowa dostępne są na stronie www: https://ams.com.pl/oferta/cennik.