Latem, w czasie tradycyjnie zwiększonego ruchu na drogach w Polsce, zainicjowaliśmy i zrealizowaliśmy kampanię „Zjeżdżaj! Tu jedzie o życie”. Była adresowana do kierowców i pasażerów, przygotowaliśmy ją wspólnie z agencją Directors na billboardach Motorway 12×4 m przy głównych drogach w Polsce. Honorowi partnerzy akcji to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Ministerstwo Zdrowia oraz Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie.

Jeśli jesteśmy kierowcami, utworzenie korytarza życia jest naszym obowiązkiem. Przygotowując akcję myśleliśmy jednak o tym, że potrzebna jest edukacja, uwrażliwienia i wykształcanie w sobie odruchu: widzę tworzący się na drodze korek – zjeżdżam na bok, robię miejsce dla służb ratunkowych. Myśl, jaka nam towarzyszyła w rozmowach podczas przygotowywania tej akcji była następująca: pomyśl o innych, pomyśl o sobie. Przecież karetka czy straż może jechać do mnie lub kogoś mi bliskiego.

Korytarz życia to najprostsza rzecz, jaką możemy zrobić gdy dochodzi do wypadku w ruchu drogowym i najbardziej potrzebna wówczas pomoc. Od grudnia 2019 r. to także obowiązek kierowców wobec pojazdów uprzywilejowanych: jeśli sytuacja tego wymaga musimy utworzyć korytarz życia. W sytuacji, gdy liczy się każda sekunda, droga musi być przejezdna. Reszta zjeżdża – nie tworzy korka i nie powiększa chaosu. Umożliwia służbom jak najszybszy dojazd na miejsce wypadku i transport poszkodowanych do szpitala.