O naszej kampanii przeciw wprowadzeniu podatku reklamowego napisała w swoim ostatnim newsletterze światowa organizacja branży OOH.

Polska Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej reklamy zewnętrznej jest członkiem World Out of Home Organization, która zrzesza ponad sto organizacji i firm z całego świata. Promuje międzynarodowe standardy oraz wspiera swoich członków w kontaktach z marketerami, agencjami medialnymi i organami samorządowymi. Zapewnia dostęp do bazy danych dostawców usług OOH.

WOOH współpracuje z wieloma organizacjami reprezentującymi świat reklamy, między innymi ze Światową Federacją Reklamodawców i Międzynarodową Radą Samoregulacji w dziedzinie Reklamy. Jest członkiem Europejskiego sojuszu na rzecz standardów reklamowych (EASA) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Badaczy Opinii Publicznej i Rynku (ESOMAR). Przygotowuje i udostępnia raporty legislacyjne oraz globalny raport o wielkości rynku OOH na świecie.

Projekt podatku reklamowego dla OOH rząd często uzasadnia powołując się na przykłady ze świata. Tymczasem nigdzie na świecie on nie obowiązuje, oprócz Austrii, gdzie jest sukcesywnie od lat zmniejszany.

Tu link do informacji na stronie światowej Organizacji WOOH:
https://www.worldooh.org/news/poland-ooh-protest

Print Friendly, PDF & Email