Najciekawszy rok w historii reklamy zewnętrznej za nami. Branża rozwijająca się u nas od trzydziestu lat przeszła w 2020 roku prawdziwe tsunami. Jak to wygląda w liczbach i w szczegółach możemy wreszcie zobaczyć w corocznym podsumowaniu, jakie przygotowuje Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej.

Branża OOH straciła najwięcej w tym czasie spośród wszystkich reklamowych jeśli chodzi o przychód, jednak nie straciła nadziei i wciąż stawia na nowe technologie oraz proponuje nowe rozwiązania. Szok pandemii dotknął w jakimś stopniu każdego, ważne jednak, jakie wyciągnęliśmy wnioski i w którą stronę zmierzamy.

Wydaje się, że największym zagrożeniem dla branży teraz może być właśnie pochopne wyciąganie wniosków, bez uważnego przyjrzenia się liczbom i dogłębnej analizy. Okazuje się na przykład, że początkowy spadek ruchu  samochodowego i pieszego w miastach w pierwszym lockdownie nie przełożył się na tak znaczący jego spadek w ciągu całego roku.

Dlatego tak ważny jest ten raport, a znajomość jego wręcz konieczna przy planowaniu kampanii dla marek.

OOH to klasyka reklamy, teraz wkracza w świat nowych technologii i rozwija tę gałąź cały czas, od co raz większej liczby i ciekawszych formatów cyfrowych po programatic.

Ciekawe jest również to, że po czasie zamknięcia obserwujemy szczególne znaczenie kampanii OOH jako wyraźnie obecnej w dyskusji publicznej zwłaszcza na tematy społeczne. Świat się zmienia na naszych oczach.

Raport do pobrania poniżej lub na stronie  https://www.igrz.com.pl/

IGRZ_2020_Raport

Print Friendly, PDF & Email