AMS i Onkofundacja Alivia zawarli porozumienie o długofalowej współpracy. Dzięki temu, już 7 kwietnia w Światowy Dzień Zdrowia, swoją premierę w sieci Digital OOH ma nowa kategoria kontentowa „Zdrowie” – edukująca i promująca prozdrowotne postawy.

AMS wykorzystuje content marketing w ogólnopolskiej sieci Digital OOH – na Digital Citylightach w wiatach przystankowych, nośnikach Move TV w sieci klubów fitness premium oraz Digital Indoorach w galeriach i centrach handlowych. Dzięki połączeniu kluczowych dla spółki aspektów: innowacyjnych, cyfrowych rozwiązań i działania edukacyjnego z obszaru społecznej odpowiedzialności wartościowy kontent ma szansę dotrzeć do 18,5 miliona osób w Polsce.

– Od lat tworzymy wyróżniający się w przestrzeni miasta kontent. Dbamy o jego aktualność, przystępną formę i o to, by publikowane przez nas treści poruszały tematy ważne dla mieszkańców – mówi Tomasz Muraszko, Head of Product Marketing z AMS. – Z Onkofundacją Alivia współpracujemy od lat podczas wydarzeń związanych z profilaktyką zdrowia. Cieszymy się, że tak ważne treści edukacyjne mają szansę trafić prawie do 19 milionów mieszkańców Polski – dodaje.

Do tej pory AMS współpracował z Alivią cyklicznie, podczas ważnych wydarzeń związanych z profilaktyką zdrowia. W październiku – miesiącu świadomości raka piersi w sieci digital spółki wyemitowano 3 miliony treści poświęconych profilaktyce onkologicznej. Edukacyjny kontent był również emitowany w lutym z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem. W ciągu trzech dni na nośnikach AMS w 70 miastach Polski opublikowanych zostało ponad pół miliona różnorodnych treści edukacyjnych. Po sukcesie tych akcji AMS zdecydował się na rozszerzenie współpracy z fundacją i czterokrotne zwiększenie liczby emitowanych spotów kontentowych. Treści dostarczane przez Alivię dotyczą profilaktyki, wskazówek żywieniowych, zdrowego stylu życia i będą tworzyły nowy wymiar kategorii kontentowej „Zdrowie”.

– Dzięki kontentowym kanałom digital od AMS, możemy skutecznie dotrzeć ze swoim przekazem do wielu osób – mówi Agnieszka Dolna z Onkofundacji Alivia. – O profilaktyce i badaniach trzeba rozmawiać, a przestrzeń miasta jest do tego idealnym miejscem – dodaje.

Kontent emitowany w DOOH to wartościowe i przyciągające uwagę autorskie treści tworzone przez zespół AMS. Przydatne informacje, ciekawostki, treści rozrywkowe wyświetlane w całej sieci Digital Out-of-Home – informują i angażują mieszkańców.

AMS oferuje dotarcie do mobilnych odbiorców za pośrednictwem wszystkich kanałów Digital OOH – outdooru (cyfrowe Citylighty i Cityscreeny), indooru (galerie handlowe, bankomaty) i Video OOH (Traffic TV i Move TV). Według metodologii Gemiusa mierzony wskaźnikiem OTS miesięczny zasięg DOOH AMS wyniósł według testowej analizy 72,6 procent populacji Polski 7-75.