Już wkrótce AMS zwiększy swoje portfolio nośników w Trójmieście. Lider rynku OOH wygrał właśnie przetarg na postawienie słupów reklamowych w Sopocie. Komisja konkursowa powołana przez władze Sopotu wybrała ofertę AMS spośród propozycji sześciu firm, które stanęły do przetargu. W ocenie ofert wzięto pod uwagę nie tylko terminy realizacji i zaproponowane stawki, lecz również estetykę projektów słupów oraz ich innowacyjność.

W rezultacie wygranego przetargu AMS postawi na terenie Sopotu słupy reklamowe zróżnicowane pod względem formy, w zależności od umiejscowienia – tak, aby jak najlepiej wpisać się tkankę miejską i sąsiadującą ze słupami zabudowę. Będą one ozdobione delikatnym ornamentem z herbem Sopotu, a różnorodność formy i kształtu – jak podkreśliła komisja przetargowa – pozwoli dobrze wkomponować słupy w istniejącą infrastrukturę i wyjątkowy krajobraz miasta. Poza tym, zarówno w przypadku niższych, jak i wyższych słupów, AMS zaproponował możliwość uporządkowania ekspozycji plakatów o zróżnicowanej wysokości 1 i 1,75 metra.

Oświetlenie nowo powstałych słupów zasilane będzie prądem z ogniw fotowoltaicznych, co wpisuje się w ideę smart city Sopotu i zredukuje ślad węglowy, stanowiąc istotną wartość także dla AMS.

– Słupy, które powstaną w Sopocie, to kolejny etap rozwijania w Trójmieście kompleksowej oferty AMS. W ten sposób trafnie odpowiadamy na potrzeby realizowania nowoczesnej i ekologicznej komunikacji OOH – mówi Wojciech Zdanowicz, członek zarządu AMS.

Wcześniej – latem 2021 r. AMS wygrał przetarg ogłoszony przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, obejmujący 153 wiaty przystankowe wyposażone w citylighty. Dzięki temu spółka o jedną czwartą poszerzyła dotychczasową ofertę nośników Citylight i Premium Citylight. W tym samym czasie AMS wygrał też przetarg na połowę oferowanych przez władze Gdańska pakietów wolnostojących nośników typu premium. W ramach tego przedsięwzięcia lider rynku OOH w Polsce zobowiązał się dodatkowo do posadzenia w pasie drogowym drzew i ich pielęgnacji. Również to rozwiązanie wpisuje się w prośrodowiskową strategię operatora, na którą składa się m.in. EKO oferta AMS.

Z kolei w Gdyni spółka oferuje reklamodawcom sieć citylightów zamontowanych w wiatach przystankowych. Poza tym w stolicy polskiego designu AMS zrealizował w ostatnich latach szereg oryginalnych projektów, spójnych z charakterem miasta, stawiając na innowację i design oraz tworząc atrakcyjne meble miejskie. We współpracy z władzami Gdyni powstał np. Digital Citylight dostarczający mieszkańcom bieżących informacji oraz użytecznych funkcjonalności. W sąsiedztwie stadionu Arki stanęła zaś wiata nawiązująca formą do piłkarskiej bramki, a z wykorzystaniem nowoczesnych mebli miejskich – jako że Gdynia to również stolica polskiego kina – realizowano m.in. wystawę „Kieślowski na nowo”.

W Trójmieście AMS oferuje klientom także szereg innych kanałów dotarcia do odbiorców i tzw. punktów styku – to nośniki Digital Indoor w galeriach handlowych, ekrany w sieci bankomatów Planet Cash oraz kanał Move TV w klubach fitness z segmentu premium, a także ekrany w pojazdach komunikacji miejskiej i podmiejskiej.