Do bazy nośników objętych badaniem Outdoor Track przyłączono 6 767 nośników należących do firmy Clear Channel Poland. Dzięki temu organizowane przez Instytut Badań Outdooru badanie obejmuje już ponad 44 tys. powierzchni reklamowych z dziesięciu największych aglomeracji.

Na platformie IDS (Inventory Delivery System), umożliwiającej autoryzowanie kampanii OOH opierając sie na wskaźnikach mediowych, dane pojawiły się 5 grudnia. Do tej pory badaniem na platformie dostępne były nośniki należące do AMS i Ströer Media. W ramach, siódmego Realse’u danych wszystkie nośniki w systemie zostały poddane ponownemu przeliczeniu wskaźników mediowych.

– Cieszymy się, że do badania Outdoor Track przystąpiła kolejna firma outdoorowa. Dzięki temu projekt obejmuje pomiarem oferty 3 operatorów, stanowiących razem 80 proc. rynku OOH – mówi Waldemar Kruk, członek zarządu IBO.

Równocześnie system IDS zyskuje nowe funkcjonalności, które umożliwią jeszcze łatwiejsze planowanie kampanii. – W ostatnich miesiącach przeprowadziliśmy pierwszy cykl szkoleń wśród użytkowników IDS. Szkolenia nie tylko pozwoliły uczestnikom zdobyć wiedzę o działaniu i możliwościach systemu, ale też pokazały nam w którym kierunku należy go rozwijać. Nowe opcje pozwalają szybciej i wygodniej przeliczać zasięg, częstotliwość i GRP kampanii w zależności od dobranych do niej nośników – dodaje Bartosz Barański, członek zarządu IBO.