Oddział Warszawaul. Sienna 83 lok. 20300-815 Warszawatel.: +48 22 405 21 34 do 37info@mediamiejskie.pl Siedziba I Oddział Katowiceul. 1 Maja 8840-240 Katowicetel. +48 32 461 31 00buscon@buscon.pl

Wszystkie projekty Business Consulting

Firma Business Consulting powstała w 1988 roku i jest jedną z najdłużej funkcjonujących firm z branży reklamowej w Polsce. Posiadamy silne korzenie związane ze środowiskiem akademickim gdzie tworzyliśmy strategie reklamowe a potem je z sukcesem realizowaliśmy. Przykładem mogą być tutaj Browary Tyskie które jako pierwsze wdrożyły przygotowaną przez Business Consulting kompleksową strategię marketingową w latach 90 i przekształciły się z browarów regionalnych w lidera branży piwowarskiej na rynku krajowym. W następnych latach z naszej pracy skorzystały setki firm od małych po największe polskie i międzynarodowe firmy jak np. Bank ING

Jako firma jesteśmy członkiem Regionalnej Izby Gospodarczej, IAA oraz Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej. Firma posiada dwa piony; pierwszy związany z usługami konsultingowymi, a drugi reklamowy. Pion reklamowy posiada własny brand Media Miejskie który jest liderem na polskim rynku w segmencie reklamy tranzytowej. Media Miejskie specjalizują się w ogólnopolskich i regionalnych kampaniach reklamowych na autobusach i tramwajach, posiadamy również własną sieć nośników na przystankach komunikacyjnych typu CLP. Działamy na terenie całego kraju, realizujemy kampanie w ponad 150 miastach w Polsce obejmując swoim zasięgiem nie tylko główne miasta, ale również gminy i tereny wiejskie wykonując reklamę na PKSach i lokalnych firmach prywatnych.

Jako Media Miejskie pierwsi w Polsce wprowadzaliśmy takie formaty reklamy jak FullBack, Busboard, czy Megatram. Do naszych atutów należy bardzo dobrze rozwinięta sieć sprzedaży nośników cyfrowych ( ekranów LCD) na komunikacji miejskiej.

Drugim brandem pionu reklamy jest Agencja Komunikacji Marketingowej która specjalizuje się w reklamie ambientowej oraz w obsłudze kampanii reklamowych jednostek samorządu terytorialnego.

Agencja Komunikacji Marketingowej jest laureatem głównej nagrody w konkursie Golden Arrow, jak również została nagrodzona prestiżową nagrodą Śląska Rzecz w kampanii Województwa Śląskiego na terenie Nadrenii Północnej- Westfali w Niemczech.

Firma ma swoją główną siedzibę w Katowicach, posiada również biuro w Warszawie i Bielsku Białej. Firma dysponuje własnym studiem graficznym, działem koordynacji zleceń, druku oraz posiada wykonawców na terenie całego kraju. Media Miejskie i Agencja Komunikacji Marketingowej – marki Business Consulting odkrywają i wykorzystują potencjał nośników tranzytowych od ponad 31 lat. Łącząc formaty klasyczne z technologią sięgają po beacony, narzędzia VR oraz aplikacje mobilne i lokują je w przestrzeni miejskiej.


Megabus

Megabus to nawet do 75m2 reklamy, dzięki czemu przekaz jest doskonale zauważalny. Format pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni zewnętrznej. Tego typu realizacje sa bardzo często wykorzystywane w projektach eventowych.


Dual Megabus

Dual Megabus to największy możliwy format w reklamie tranzytowej, obejmujący nawet ponad 100m2 reklamy. Format pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni zewnętrznej. Tego typu realizacje sa bardzo często wykorzystywane w projektach eventowych. Doskonała zauważalność dzeki wykorzystaniu powierzchni nawet 9 razy większej niż klasyczny nośnik BB.


Busboard

Busboard – dający około 22m2 powierzchni reklamowej o dużym potencjale kreatywnym (np. kontekstowe wykorzystanie nośnika). Jest łatwy w projektowaniu i zapewnia doskonała zauważalność.


Dualbusboard

Dualbusboard to format dający około 30m2 powierzchni reklamowej o dużym potencjale kreatywnym (np. kontekstowe wykorzystanie nośnika). Jest łatwy w projektowaniu i zapewnia doskonała zauważalność.


Busboard + Fullback

Busboard + Fullback dający około 25m2 powierzchni reklamowej o dużym potencjale kreatywnym (np. kontekstowe wykorzystanie nośnika). Jest łatwy w projektowaniu i zapewnia jeszcze większą zauważalność niż Busboard.


Dualbusboard + Fullback

Dualbusboard + Fullback dający ponad 30m2 powierzchni reklamowej o dużym potencjale kreatywnym (np. kontekstowe wykorzystanie nośnika). Jest łatwy w projektowaniu i zapewnia jeszcze większą zauważalność niż Dual Busboard.


Fullback

Najpopularniejszy nośnik tranzytowy o wymiarach ok 2,4 x 1,5m oraz dużym potencjale kreatywnym. Doskonale zauważalny przez uczestników ruchu drogowego, łatwy w projektowaniu.


Back

Back – to dobrze zauważalny nośnik dla uczestników ruchu drogowego, łatwy w projektowaniu o wymiarach ok 2,4m x 0,5 m.


Megatram

Megatram – to ekspozycja reklamy dostosowana do nowych, niskopodłogowych wagonów tramwajowych, zapewniający doskonała zauważalność dzięki nawet ok 190m2 reklamy. To maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni zewnętrznej, będącej 16 razy większą niż klasyczny nośnik BB. Format daje duży potencjał kreatywny (np. kontekstowe wykorzystanie nośnika).


Tramboard

Tramboard – to reklama na tramwaju jedno- bądź dwuwagonowym dająca do 140m2 powierzchni do wykorzystania (grafika na burtach, przedzie, tyle pojazdu oraz oknach po stronie bezdrzwiowej). Daje duży potencjał kreatywny (np. kontekstowe wykorzystanie nośnika).


Standard

Standard – to reklama na tramwaju jedno- bądź dwuwagonowym dająca do 140m2 powierzchni do wykorzystania (grafika na burtach, przedzie, tyle pojazdu). Daje duży potencjał kreatywny (np. kontekstowe wykorzystanie nośnika).


Ramki

Dostępne są w tramwajach i autobusach, w małych i większych miejscowościach, o różnych formatach. Są widoczne dla pasażerów, zapewniają duży kontakt z reklamą.


Naklejki na oparcia siedzeń

Wciąż niestandardowe, wciąż zaskakujące o różnych formatach, np.: A3, A4, wykrojniki etc. Przekaz dobrze widoczny dla pasażerów – idealne uzupełnienie kampanii na powierzchniach zewnętrznych. Zapewniają długi kontakt przekazu z odbiorcą.


Ekrany LCD

Ekrany LCD to nośniki umieszczane w miejscach zapewniających dobrą widoczność. Reklama daje możliwość personalizacji przekazu i geolokalizacji emisji przy stosunkowo niskim koszcie kampanii.


Rączka

To ekonomiczna forma reklamy dostępna we wszystkich największych miastach. Daje duży potencjał kreatywny (np. kontekstowe wykorzystanie nośnika, nowa technologia NFC).


Citylight

Posiadamy rozbudowaną sieć przeszklonych, podświetlanych paneli reklamowych umieszczonych w wiatach przystankowych.- w sumie około tysiąc powierzchni; współpracujemy z innymi organizatorami reklamy w wiatach przystankowych. Perełka w naszej ofercie jest sieć stylizowanych nośników CLP umieszczonych w samym sercu Krakowa. Standardowe wymiary to 1,2 × 1,8 m. Niewątpliwe zalety to bliski i długi kontakt z odbiorcą oraz możliwość niestandardowego wykorzystania.


Rozwiązania niestandardowe

Dla klientów, którzy chcą się wyróżnić, proponujemy rozwiązania niestandardowe, między innymi:

  • kampanie teaserowe
  • druki specjalne – np. odblask, wykrojnik etc.
  • kreatywne wykorzystanie nośnika
  • nowe technologie – pojazd z WiFi, rączki z NFC
  • geolokalizacja na ekranach LCD

Rozwiązania ambientowe i eventowe

Jesteśmy dostawcą rozwiązań indywidualnych – ambientowych i eventowych. Realizujemy projekty wykorzystujące autobusy i tramwaje, współczesne i historyczne, partybusy, trucki i inne. Zajmujemy się kompleksową organizacją tego typu wydarzeń – od uzyskania pozwoleń, przez produkcję, druk, logistykę po koordynację i obsługę.

Oferujemy:

  • specjalnie obrandowane pod eventy pojazdy
  • unikalnie zaaranżowane przestrzenie – np. na kawiarnię
  • mobilne przestrzenie na prezentację produktu, konferencje prasowe etc.