Projekt: WarexpoKlient: Miasto st. WarszawaLokalizacja: Pałac Kultury i Nauki, Warszawa

Wszystkie projekty Warexpo

Tę kampanię niestandardową, która pokazywała jak poprawnie segregować śmieci, Warexpo zrealizowało dla m.st. Warszawy. Pięć słupów reklamowych zlokalizowanych przy Pałacu Kultury i Nauki zostało na miesiąc zamienionych w kosze na odpady ze śmieciową kompozycją przestrzenną wewnątrz nośnika. Kampania realizowana została w związku z wejściem w życie nowych zasad segregacji odpadów w stolicy. Każdy z pięciu nośników odpowiadał innej frakcji śmieci: kolor czarny dla odpadów zmieszanych, brązowy dla bioodpadów, niebieski dla papieru, żółty dla metali i tworzyw sztucznych oraz zielony dla szkła.


kwiecień 2019 r.


Celem kampanii było zwrócenie uwagi na nowe zasady segregacji odpadów w Warszawie. Każdy słup odpowiadał innej frakcji śmieci.


Kampania dotarła do niemal 350 tysięcy osób w Warszawie (dane: Metrics). Uzyskała także znakomite wyniki w mediach społecznościowych i dotarła wiralowo do 109 tysięcy użytkowników Facebooka i Twittera. Kampania udowodniła, że treść edukacyjna może przybierać atrakcyjne formy przestrzenne oraz, że nawet o śmieciach można opowiadać w estetyczny i intrygujący sposób.