Do portfolio prośrodowiskowych rozwiązań oferowanych przez AMS klientom dołączył EKO Backlight. Jego wprowadzenie pozwoli w skali roku na ograniczenie emisji CO2 o ok. 684 tony, zaś cząstek stałych nawet o 6 ton.

EKO Backlight to zestaw proekologicznych rozwiązań, na które składają się: energooszczędne oświetlenie LED, zmniejszenie smogu świetlnego poprzez możliwość wyłączania oświetlenia oraz certyfikowany ekologicznie druk materiałów reklamowych. AMS jako jedyna firma reklamy out-of-home na polskim rynku posiada w swojej ofercie system inteligentnych backlightów, sterowanych on-line. Dzięki zastosowaniu zdalnego systemu sterowania możliwe jest wyłączanie oświetlenia na ponad 800 backlightach w godzinach od 1 do 4 w nocy, co pozwoliw skali roku ograniczyć emisję CO2 o ok. 684 tony, zaś emisję cząstek stałych (pyłów) nawet o 6 ton. Ponadto kampania na EKO Backlight to druk na podlegającym recyklingowi materiale z użyciem farb lateksowych, które nie wpływają negatywnie na późniejszy recykling.

– Myślenie w kategoriach eko to jedna z wartości, na której opiera się filozofia naszej firmy. Od lat aktywnie uczestniczymy w akcji „Godzina dla Ziemi”, która w tym roku przypada 27 marca. Tym bardziej cieszymy się, że kolejne rozwiązania w naszej EKO ofercie możemy zainaugurować właśnie w tej „Godzinie” – mówi Grażyna Gołębiowska, dyrektor marketingu AMS.

Nowa oferta skierowana jest szczególnie do tych klientów, którzy swoje produkty chcą reklamować w zgodzie z przesłaniem odpowiedzialnego myślenia o wykorzystywaniu zasobów naszej planety. AMS zachęca do tego, przekonując, że każdy reklamodawca ma realny wpływ na poprawę stanu środowiska, bo w kampanii na EKO Backlightach używane są materiały, które będą miały kolejne życie, a odpowiedzialne zachowanie wpłynie na zmniejszenie śladu węglowego prowadzonej działalności.

Dodatkowo – od stycznia 2021 roku – AMS posiada certyfikat EKO Biznes potwierdzający, że zakupiona od Tauron energia pochodzi z niskoemisyjnych źródeł.

Na EKO Ofertę AMS składają się ponadto: system EKO wiat z dachami rozchodnikowymi w czterech miastach, EKO słupy – największa w Polsce sieć słupów zasilanych energią słoneczną, EKO Busback – miejska reklama w ruchu na zero-i niskoemisyjnych pojazdach komunikacji publicznej. AMS realizuje też kampanie edukacyjne w ramach projektu EKO Inicjatywa AMS.

Więcej: https://ams.com.pl/smart-city/eko