Z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przygotowaliśmy outdoroową wystawę fotograficzną, którą zatytułowaliśmy „Ślady Powstania Warszawskiego”. Wykorzystujemy w tym celu cyfrowe ekrany MORE w 150 punktach Warszawy.

Ponad 100 fotografii powstańczych, które wybrał i przygotował zespół Muzeum Powstania Warszawskiego zamieściliśmy w spotach, które od soboty 1 sierpnia emitujemy na cyfrowych ekranach MORE w Warszawie. 10-sekundowe spoty składają się z zanimowanej fotografii i krótkiego podpisu odnoszącego się do historii sierpnia i września 1944 r. Każde zdjęcie ilustruje historię miejsca lub okolicy, w której znajduje się ekran. Wszystkie zostały precyzyjnie dopasowane do miejsc sprzed 76 lat i każde jest emitowane na konkretnym ekranie.

Idea, która nam przyświecała podczas przygotowywania akcji jest prosta: ślady Powstania są do dziś obecne w mieście, wystarczy się rozejrzeć. Dlatego w spotach podajemyodległość, która dzieli ekran od miejsca, o którym opowiada fotografia. Czasem jest to 40, czasem 150 albo 550 metrów, czasem zaś piszemy „w tym miejscu” – i dokładnie tu, gdzie stoi widz, działo się to, co widzi na zdjęciu.
Dodatkowo, na ramach ekranów umieściliśmy kody QR, które przenoszą widzów na strony Muzeum Powstania Warszawskiego: do kalendarium Powstania, Fototeki i Archiwum Historii Mówionej.