Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej oraz OOHlife.org zapraszają do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie graficznym w ramach projektu Poster Play. W konkursie prosimy o stworzenie maksymalnie 8-sekundowego wideo przeznaczonego do prezentacji w przestrzeni publicznej na nośnikach LCD. Prace mają stać się częścią wystawy poszukującej nowej estetyki reklamy. Zależy nam, aby projekt Poster Play stał się placem zabaw projektantów, animatorów, motion designerów, przestrzenią na testowanie możliwości, badanie granic, zderzanie rozwiązań.

 

Konkursowe zgłoszenia oceniać będą twórcy związani z kreacją i produkcją wideo – Przemek Adamski (Kijek/Adamski), Błażej Górnicki (Lunapark), projektanci grafiki użytkowej – Filip Tofil – oraz przedstawiciele OOHlife.org – Katarzyna Ratajczyk oraz Samsunga – Joanna Oprządek.

 

Centralnym wydarzeniem projektu Poster Play będzie międzynarodowa wystawa projektów wideo wyświetlanych na nośnikach OOH. Wystawa jest realizowana w formule hybrydowej, co znaczy, że część twórców zaproszono do współpracy na zasadzie wyboru kuratorskiego, a trzech autorów, których prace zostaną zaprezentowane w ramach wystawy zostanie wyłonionych w ramach międzynarodowego konkursu. Otwarcie wystawy nastąpi 2.10 o godzinie 17.00 na poziomie -1 stacji metra Świętokrzyska.


Organizatorzy 
Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej 
OOHlife.org

Strona projektu, na której należy też wgrywać pliki konkursowe to:

Konkurs Poster Play

Partner technologiczny 
Samsung

Partnerzy 
Syfon Studio oraz 
AMS, 
JetLine i 
Warexpo

 

Finansowanie 
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”