Poster Play Mikro Fest
 się zbliża

Przed nami epokowe wydarzenie! Na cyfrowych nośnikach reklamowych w przestrzeni publicznej, w centrum miasta zostaną wstrzymane reklamy i zobaczymy na nich prace projektantów motion design. Czy to jest działanie artystyczne? Też, ale przede wszystkim chcemy sprawdzić receptywność tego języka, który, jak wierzymy, z powodzeniem może także stać się nowym językiem cyfrowym służącym także reklamie. Szykuj się! 2 października od 17:00 i przez cały następny dzień Poster Play zawładnie ekranami na stacji Metra Świętokrzyska i na innych nośnikach w ścisłym centrum. Warto znaleźć się w zasięgu. Poza Warszawą Poster Play zostanie zaprezentowany na nośnikach w centrach handlowych kilku miast w Polsce. Będziemy informować.

Głównym elementem mikro-festiwalu Poster Play będzie wystawa prac wideo na nośnikach Out Of Home, w której biorą udział projektanci, animatorzy, studia projektowe, m.in. Beata Barrakuz Śliwińska, Jakub Hakobo Stępień, Patryk Hardziej, Lunapark, Piloci Studio Studio Unioforma, Martyna Wędzicka-Obuchowicz i wielu innych. W wystawie weźmie też udział 3 laureatów wyłonionych w ramach międzynarodowego konkursu zorganizowanego razem z Samsung Polska. Wystawa Poster Play jest testem wytrzymałości dla nośników Out Of Home. Nastawiamy się na eksperyment, zabawę ilustracją i typografią, poszukiwaniem języków wizualnych, które będą trendy za rok, albo za kilka lat. Chcemy zobaczyć unikalne podejście do tworzenia z wykorzystaniem jakości wizualnych, wektora czasu oraz kontekstu estetyki reklamowej ostatnich 30 lat.

Wystawę będzie można podziwiać na nośnikach Out Of Home w centrum Warszawy oraz w wybranych centrach handlowych w innych miastach Polski. Można będzie ją znaleźć na nośnikach firm AMS (Digital Indoor), Jetline (More), Warexpo (Led Space Warexpo), Clear Channel (City Digital).

Polecamy rozglądać się chodząc po mieście bo nigdy nie wiadomo, czy za rogiem nie odbywa się właśnie Poster Play Mikro Fest.

Więcej informacji:
www.stgu.pl
www.oohlife.org

Wernisaż wystawy odbędzie się: 
2 października o godzinie 17.00 na stacji metra Świętokrzyska (przy nośnikach OOH Led Space Warexpo na poziomie -1) + zapraszamy na AfterParty do Baru Studio.

Na oprowadzanie kuratorskie zapraszamy:  
3 października o godzinie 16.00  na stacji metra Świętokrzyska (przy nośnikach OOH Led Space Warexpo na poziomie -1).

Już po weekendzie festiwalowym ale w ramach Festiwalu odbędą się: 
– spotkanie online CatchUp w kanałach Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (07.10.2021)  
– konferencja w formacie Koleżeńskich Spotkań Projektantów Grafiki, która odbędzie się dwa tygodnie po festiwalu.

Z dumą informujemy, że Poster Play Mikro Fest jest częścią 27. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie.


Organizatorzy 
Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej 
OOHlife.org

Partner technologiczny
Samsung

Partnerzy

Syfon Studio

AMS

JetLine

Warexpo

Clear Channel

 

Patroni Medialni
The Brief 
Grafmag 
Signs.pl 
Design Alley

Finansowanie

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”